Haberler

Sigorta Tahkim Komisyonu Hasar Onarım Bedelinin Müvekkilimize Ödenmesine Hükmetti.

Sigorta Tahkim Komisyonu Hasar Onarım Bedelinin Müvekkilimize Ödenmesine Hükmetti.  

Sigorta Tahkim Komisyonu Hasar Onarım Bedelinin Müvekkilimize Ödenmesine Hükmetti. Müvekkil’in yaşamış olduğu trafik kazası sonrasında karşı taraf asli kusurlu (%100) bulunmuştur. Bu kapsamda kusurlu tarafın Z.M.S.S. poliçesini tanzim eden sigorta şirketine hasar onarım bedelinin ve değer kaybı bedelinin ödenmesi için başvuruda bulunulmuştur. Ancak sigorta şirketi tarafımıza herhangi bir ödeme yapmamıştır.

Bu nedenle tarafımızca Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurulmuştur. Komisyonca görevlendirilen bilirkişi yaptığı incelemeler neticesinde müvekkilin aracında meydana gelen hasarın onarım bedelinin 84.816,62 TL olduğunu tespit etmiştir. Yaklaşık 5 ay süren yargılama neticesinde hakem heyeti tarafından 84.816,62 TL hasar onarım bedelinin sigorta şirketine başvuru tarihinden itibaren işleyecek faiziyle birlikte müvekkile ödenmesine karar verilmiştir. 

Tüm başvurumuza rağmen sigorta şirketi tarafından herhangi bir ödemenin yapılmadığı ancak yargılama neticesinde tazminat kararı verilen örnek Sigorta Tahkim Komisyonu kararımız aşağıda yer almaktadır.

Şu unutulmamalıdır ki kaza sonrası aracınızın sigorta tarafından tamir edilmesi kaza nedeniyle uğradığınız tüm zararın karşılandığı anlamına gelmemektedir. Zararınızı eksiksiz almak için mutlaka avukatlık hizmetinden yararlanmanızı Mert Hukuk Bürosu olarak tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir