Haberler

Sigorta Şirketinin Ödemeyi Kabul Etmediği Araç Değer Kaybını Müvekkilimize Tahkim Kararıyla İade Ettik.

Sigorta Şirketinin Ödemeyi Kabul Etmediği Araç Değer Kaybını Müvekkilimize Tahkim Kararıyla İade Ettik.

Sigorta Şirketinin Ödemeyi Kabul Etmediği Araç Değer Kaybını Müvekkilimize Tahkim Kararıyla İade Ettik. Değer kaybı tazminatı ile ilgili olarak ilk önce sigorta şirketine tarafımızca başvuruda bulunulmuş ancak sigorta şirketi yasal süresi içerisinde tarafımıza herhangi bir ödeme yapmayı kabul etmemiştir. Akabinde Sigorta Tahkim Komisyonuna yaptığımız başvuru ile yaklaşık 6 ay süren yargılama neticesinde karar verilmiştir.

Bu karar doğrultusunda sigorta şirketinin 25.000,00 TL değer kaybı tazminatının sigorta şirketine başvuru tarihi itibariyle işleyecek faiziyle birlikte müvekkile ödenmesine karar verilmiştir.

Sigorta şirketleri Sigorta Tahkim Komisyonu kararı doğrultusunda ödeme yapmak mecburiyetindedir. Sigorta Şirketinin başvuru neticesinde ödeme yapmadığı ancak yargılama neticesinde tazminat ödemesine hükmedildiği örnek teşkil eden hakem heyeti kararımız aşağıda yer almaktadır.

Şu unutulmamalıdır ki kaza sonrası aracınızın sigorta tarafından tamir edilmesi kaza nedeniyle uğradığınız tüm zararın karşılandığı anlamına gelmemektedir. Zararınızı eksiksiz almak için mutlaka avukatlık hizmetinden yararlanmanızı Mert Hukuk Bürosu olarak tavsiye ediyoruz.   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir