Haberler

Araç Hasar Farkı ve Değer Kaybını Tazmin Edip Müvekkile Ödedik 

Araç Hasar Farkı ve Değer Kaybı

Araç hasar farkı ve değer kaybını tazmin edip müvekkile ödedik. Müvekkil yapmış olduğu kaza sonrası tamamen kusursuz bulunmuştur. Müvekkilin aracında uzmanlarımız tarafından yapılan teknik ve detaylı inceleme neticesinde araçta hem değer kaybının hem de hasar farkının olduğu tespit edilmiştir.  

Bunun üzerinde Müvekkil’in yaşamış olduğu trafik kazası sonrasında kusurlu tarafın Z.M.S.S. poliçesini tanzim eden sigorta şirketine hem değer kaybı tazminatının hem de Müvekkil ’in aracında orijinal parça ile değiştirilmesi gereken parçaların aynı kalitede olmayan parçalarla değiştirilmesi ve işçiliklerinin gereği gibi yapılmaması sebebiyle hasar farkı tazminatı talebinde bulunulmuştur. Ancak sigorta şirketi hasar farkı tazminatı talebimizi ödememiş, değer kaybı tazminatı talebimizi ise eksik ödemiştir.

Bu nedenle tarafımızca uyuşmazlık yargıya taşınmıştır. Sigorta tahkim komisyonunda yürütülen yargılama neticesinde ilgili sigorta şirketi tarafından 6.410,80 TL hasar farkı tazminatı ile 3.736,50 TL değer kaybı tazminatının işlemiş faiziyle birlikte müvekkile ödenmesine karar verilmiştir. 

Trafik kazası sonrası aracınızdaki olası zararları eksiksiz ve tam olarak tazmin edebilmek için bu alanda uzman olanlardan hukuki destek almak mağduriyetlerinizin daha da artmasına engel teşkil edecektir. 

Araç Hasar Farkı ve Değer Kaybını Tazmin Edip Müvekkile Ödedik 

Mert Hukuk Bürosu olarak yargılama usulüne ilişkin bilgileri ve kararları görmek için aşağıdaki butana tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir