Medya & Telekom. Hukuku

Büromuz ürünlerin lisanslanması, yazılım anlaşmaları ve e-ticaret konularında hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bu alanda uzman avukatlarımız tarafından internet güvenliği, spam, phishing ve hacking gibi eylemlerin önlenmesi konularında hukuki danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır.

 

IT varlıkları ve haklarının korunması, bilişim ile ilgili fikri mülkiyet haklarının takibi, kayıt ve tescil işlemleri, kişisel verilerin korunması, hukuki uygunluk ve hukuki korumaya ilişkin işlemler müvekkillerimizin başarı ile temsil edildiği alanlardır. Küresel Hukuk, bilişim hukukundaki son gelişmeleri yasal mevzuat ve idari uygulamalarda gerçekleşen değişiklikleri yakından takip etmektedir.

Diğer Alanlarımız

Elazığ 2. Sulh Ceza Hakimliği maske takmadan dolaşan vatandaşa kesilen idari para cezasını iptal etti.

Devamını Oku

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, VERBİS

Devamını Oku

7318 sayılı Kanun ile getirilen çek ibrazında sürelerin durması ve icra takibi yapılması yasağı bu yazıda ele alınmıştır.

Devamını Oku

Son günlerde sıkça tartışılan "EGM"nin ses ve görüntü kaydı yasağı"na ilişkin genelgesinin iptali istemiyle “insan hakları aktivisti” olan müvekkilimiz adına Danıştay’a dava dilekçemizi sunduk.

Devamını Oku