Üzerinde 98 Adet Ekstazi Bulunan Müvekkilimiz, Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan Beraat Etti

Olay günü, Müvekkilin de içinde bulunduğu araç, kolluk birimlerinin rutim uygulaması esnasında durdurulmuş ve yapılan arama neticesinde Müvekkilin üzerinde 98 adet ekstazi diye tabir edilen uyuşturucu madde bulunmuştur. Üzerinde bulunan uyuşturucu madde miktarının fazla olması sebebiyle Müvekkil, Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştır.

İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi yargılama neticesinde, Müvekkilin kullanıcı olduğuna ilişkin samimi ve istikrarlı beyanlarının olması, tanık beyanlarının lehe olması, Müvekkil hakkında herhangi bir ihbar olmaması gerekçeleriyle, Müvekkil hakkında Türk Ceza Kanunu madde 188’de yer alan Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu oluşmadığına ve Müvekkilin tahliyesine karar vermiştir.

Ele geçen uyuşturucu madde miktarının fazla olmasına rağmen, Yerel Mahkemenin Müvekkil hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan beraat kararı vermesi -madde miktarı yönünden- emsal teşkil etmektedir.

Uyuşturucu Madde Ticareti Suçları ağır hapis cezalarının tatbik edildiği bir suç olduğu için, yargılama süreci muhakkak bir ceza avukatı ile takip edilmelidir. Mert Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize Uyuşturucu Madde Ticareti Suçlarına ilişkinhizmet vermekteyiz.

BERAAT KARARINA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ...

Döküman İndir
Diğer Makaleler

Bu suçun oluşması için gereken manevi unsur özel kasttır. Bu suç taksirle işlenemez.

Devamını Oku

İİK.’nun 78. maddesi gereğince, takibin şekline göre, borçluya ödeme emri tebliğ edilip, ödeme emrindeki müddet geçtikten sonra alacaklı haciz talep edebilir.

Devamını Oku

Türk hukuk sistemi içerisinde ele alınan uzlaşmazlık konularından birisi de iş veren ile çalışan arasındaki uzlaşmazlıklardır.

Devamını Oku

Günümüzde birçok hukuk uyuşmazlığı konusuna öncelikli çözüm önerisi olarak Arabuluculuk yolu, yangın bir yöntem olarak başvurulmaktadır.

Devamını Oku