Maske Cezasına Bir İptal De Elazığdan

Maske takmama nedeniyle idari para cezasının kesilmesine dair bir olay da Elazığ"da yaşandı. Elazığ"da maske takmadan dolaştığı iddiası ile ceza kesilen vatandaş bu cezaya karşı Elazığ 2. Sulh Ceza Mahkemesinde dava açtı. Elazığ 2. Sulh Ceza Hakimliği maske takmadan dolaştığı iddiasını ve yapılan işlemi hukuka aykırı bularak vatandaşa kesilen idari para cezasını iptal etti. Mahkeme kesilen cezayı iptal etmenin yanı sıra şayet ceza ödenmiş ise ödenen bedelin iadesine de hükmetti. Ayrıca Elazığ 2. Sulh Ceza Hakimliğinin dosya hakkında 2 ay içinde karar vermesi benzer cezalara maruz kalanlar için hızlı ve etkili yargı yolunun bulunduğu konusunda emsal nitelik taşıyor. 

Diğer Makaleler

Bu suçun oluşması için gereken manevi unsur özel kasttır. Bu suç taksirle işlenemez.

Devamını Oku

İİK.’nun 78. maddesi gereğince, takibin şekline göre, borçluya ödeme emri tebliğ edilip, ödeme emrindeki müddet geçtikten sonra alacaklı haciz talep edebilir.

Devamını Oku

Türk hukuk sistemi içerisinde ele alınan uzlaşmazlık konularından birisi de iş veren ile çalışan arasındaki uzlaşmazlıklardır.

Devamını Oku

Günümüzde birçok hukuk uyuşmazlığı konusuna öncelikli çözüm önerisi olarak Arabuluculuk yolu, yangın bir yöntem olarak başvurulmaktadır.

Devamını Oku